Byl nespokojený s hercem, který ho ztvárnil ve filmu Social Network o založení Facebooku. Prý vypadal moc staře a usedle. A to se na plátně objevil jen na 45 vteřin! Původem německý investor Peter Thiel, dnes jedna z finančních superstars amerického Silicon Valley, je zkrátka detailista.

Lze tedy pochopit, že když o něm blog Valleywag v roce 2007 napsal, že je homosexuál, nebyl z toho nadšený. Lépe řečeno: byl nepříčetný. Komentář tehdejší šéfredaktor přitom napsal chytře, jako oslavu Thielových schopností byznysmena a investora. Cílem nebyl sám Thiel, nýbrž bigotnost a netolerantnost ve finančních kruzích. Byť komentář trefil samozřejmě nejvíc Thiela, jenž svou homosexualitu do té doby tajil.

Dnes ji netají, ostatně před pár týdny na nominačním sjezdu republikánů z pódia prohlásil: "Jsem hrdý na to, že jsem homosexuál!" Ale tehdy to byl důvod, proč se rozhodl Valleywag, či lépe řečeno společnost Gawker Media, do jejíž "serverové stáje" patřil, bez lítosti zničit.

Valleywag dnes neexistuje, loni splynul se zpravodajským serverem Gawker. Ale ani ten už neexistuje. Poslední článek na něm vyšel v neděli krátce před půlnocí a sloužící editor si dopřál ten luxus dát mu titulek, který by za jiných okolností v médiích neprošel. Zní "Fuck It" a dovolme si ho nechat bez překladu. Nikoliv bez vysvětlení, protože za koncem Gawkeru se skrývá zajímavý příběh.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru