Byl nespokojený s hercem, který ho ztvárnil ve filmu Social Network o založení Facebooku. Prý vypadal moc staře a usedle. A to se na plátně objevil jen na 45 vteřin! Původem německý investor Peter Thiel, dnes jedna z finančních superstars amerického Silicon Valley, je zkrátka detailista.

Lze tedy pochopit, že když o něm blog Valleywag v roce 2007 napsal, že je homosexuál, nebyl z toho nadšený. Lépe řečeno: byl nepříčetný. Komentář tehdejší šéfredaktor přitom napsal chytře, jako oslavu Thielových schopností byznysmena a investora. Cílem nebyl sám Thiel, nýbrž bigotnost a netolerantnost ve finančních kruzích. Byť komentář trefil samozřejmě nejvíc Thiela, jenž svou homosexualitu do té doby tajil.

Dnes ji netají, ostatně před pár týdny na nominačním sjezdu republikánů z pódia prohlásil: "Jsem hrdý na to, že jsem homosexuál!" Ale tehdy to byl důvod, proč se rozhodl Valleywag, či lépe řečeno společnost Gawker Media, do jejíž "serverové stáje" patřil, bez lítosti zničit.

Valleywag dnes neexistuje, loni splynul se zpravodajským serverem Gawker. Ale ani ten už neexistuje. Poslední článek na něm vyšel v neděli krátce před půlnocí a sloužící editor si dopřál ten luxus dát mu titulek, který by za jiných okolností v médiích neprošel. Zní "Fuck It" a dovolme si ho nechat bez překladu. Nikoliv bez vysvětlení, protože za koncem Gawkeru se skrývá zajímavý příběh.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • Pravidelné speciály v digitální podobě
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru