Elektromobily mají sice nulové přímé emise, ale většinou nabízejí jen krátký dojezd na jedno nabití. Vzdálenost kolem 150 kilometrů za ideálních podmínek poslouží leda tak ve městě a jeho okolí. Řešením pro ty, kteří hledají auto šetrné k přírodě, ale zároveň se nechtějí tolik omezovat, může být plug-in hybrid. Jde o auto, které pohání spalovací a elektrický motor, oproti klasickému hybridu si ale s sebou veze větší množství baterií, jež lze v řádu několika málo hodin dobít z běžné zásuvky nebo rychlé dobíjecí stanice. Uživatel tak může například přes týden dojíždět z domova do práce několik desítek kilometrů čistě na elektřinu, ale o víkendu klidně vyrazit na delší vzdálenosti s pomocí klasického motoru.

V posledních dvou letech takové automobily zažívají malý boom i na českém trhu. Zatímco ještě před několika lety nabízeli výrobci jen několik modelů, dnes jich je už 15 a další se chystají. Jedním z průkopníků plug-in hybridních automobilů je trochu překvapivě Porsche, které je spíš známé díky sportovním vozům. S nabídkou tří modelů do zásuvky ale bylo dlouho automobilkou s největším výběrem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.