Rozdíl v popularitě demokratické kandidátky na americkou prezidentku Hillary Clintonové a jejího republikánského soupeře Donalda Trumpa podle předvolebních průzkumů roste. Jakékoliv závěry jsou však předčasné a trhy by se měly připravit na to, že brexit nemusí být letos jediným překvapením.

V posledních týdnech Trump nahromadil tolik chyb a přešlapů, že je s podivem, že rozdíl mezi oběma kandidáty činí jen sedm procentních bodů. Trump si zjevně může dovolit chovat se způsobem, který by jiným dávno zlomil vaz. Je totiž hlasem rozzlobených lidí. A ti dobré způsoby na vrchní příčky hodnotového žebříčku obvykle nekladou. Soupeř Clintonové umně využívá ztrátu ekonomických příležitostí a kulturní identity, kterou pociťuje nemalá vrstva voličstva. Ztrátu, již podle ní způsobila globalizace mající podobu imigrantů, zavřených fabrik a žádných výhod.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru