Titulky z ukrajinských médií jako "Automobil Porsche úředníka kyjevské radnice srazil v noci chodce" nebo "Luxusní vila o rozloze fotbalového hřiště patřila pracovníkovi ministerstva průmyslu" ukazují, že země má skutečně problém s korupcí. Nelze ovšem opominout, že většina úředníků má plat okolo tří tisíc korun měsíčně. Elektronický systém přiznání majetku měl korupční jednání státních zaměstnanců omezit, když ne vymýtit. Projekt podporovala i EU a Mezinárodní měnový fond, bez jejichž pomoci by ukrajinská ekonomika zkolabovala.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.