Další velké světové médium oznámilo, že kompletně uzavírá čtenářské diskuse pod články. Od úterý už nebude možné komentovat zprávy amerického veřejnoprávního rozhlasu NPR. Platí to i pro příspěvky zveřejněné v sekci blogů. Web navštěvuje třicet milionů uživatelů měsíčně a zařadí se tak do dlouhého zástupu významných serverů, které čtenářské názory úplně utnuly. Už nějakou dobu není možné komentovat třeba na webech agentury Reuters či USA Today, k nevydržení byly diskuse i na stránkách vědeckého magazínu Popular Science.

Americký rozhlas měl s diskusemi trpělivost dlouhých osm let. Zjistil totéž, co spousta jiných vydavatelů: komentáře ve skutečnosti zajímají jen mizivé množství čtenářů. Konkrétně v červenci se pod články NPR objevilo 491 tisíc komentářů. Ale všechny tyto příspěvky napsalo necelých dvacet tisíc komentátorů. Diskuse pod články používalo pouhých šest setin procenta všech uživatelů. Nemělo tedy smysl dál udržovat v provozu diskusní systém a plýtvat časem na hlídání příspěvků, když se stejně všichni přesunuli na Facebook a na Twitter.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru