Detektivové protikorupční policie spustili koncem března kvůli údajným manipulacím se stamilionovými železničními tendry obří celorepublikovou razii, na jejímž konci bylo šest obviněných lidí – manažerů státních i soukromých firem – a tři stíhané společnosti. Teď se ale okruh obviněných o třetinu zúžil.

Nejvyšší státní zastupitelství vyhovělo třem z devíti stížností obviněných. Policie tak musela zrušit stíhání jednoho člověka a dvou firem, které se podle vyšetřovatelů účastnily pletichaření se zakázkami. Stíhání se zbavil Výzkumný ústav železniční, nenápadná dceřiná akciovka státních Českých drah, která se podílí například na vývoji a testování lokomotiv či vagonů. A pak také projektantská firma Sudop Praha, která je významným dodavatelem při modernizaci českých železnic.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.