Dům budoucnosti, Futurium, který vzniká v centru Berlína, má naznačit, jak se bude vyvíjet život v následujících mnoha desítkách let. Součástí každodenního světa prý budou automaty, které vytisknou středně propečený steak, nebo psi, kteří si nasadí postroj a poletí pro aport.

Celkem se má Futurium zaměřit na výživu, zdraví, energii a hospodářství a bydlení a města. Součástí mají být i laboratoře, kde si lidé budou moci vyzkoušet, co je čeká. Ale také možná mine, protože dosavadní pokusy o odhad života "někdy příště" se s realitou zatím dost míjely. Naštěstí. Protože překvapení je tím, co život posunuje dál. A vyhlídka na jídlo z prášku leckoho přinutí doufat, že vývoj bude snad úplně jiný.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru