Zatímco v Evropě řešíme, jak zamezit lidem, aby se koupali zahalení od hlavy až k patě, v Číně se naopak snaží na plážích zahalit, co to jen jde.

Evropa řeší delikátní spor o burkiny, muslimskou verzi plaveckého úboru. Naposledy zákaz těchto plavek posvětil soud na Korsice.

Úplně jiné problémy řeší na čínských plážích. Tam se ženy tak bojí slunce, že si vymyslely facekiny − poněkud děsuplnou přiléhavou škrabošku na hlavu. Věří, že tím se ubrání škodlivému UV záření. A i přílišnému opálení, protože bledá pleť je v Číně považovaná za krásnou. Představa, jak korsičtí četníci pod pohrůžkou pokuty 38 eur vyzývají muslimské i čínské plavkyně, aby se odhalily, je poněkud bizarní a připomíná spíše scénku jejich filmového kolegy ze Saint-Tropez.

Ale asi by tak podle současných zákonů museli opravdu konat.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru