Máme štěstí, svítí slunce. Zážitek z restaurace Hergetova cihelna by byl v dešti poloviční, vždyť už roky se sem chodí hlavně kvůli úchvatné terase nad Vltavou. Monika Kristková na mě čeká právě v prostoru venkovního posezení a přenechává mi atraktivnější místo s výhledem na nedaleký Karlův most. Ráda na Malou Stranu zajde, když má pohostit zahraniční návštěvu, ale táhne ji to sem i z jiného důvodu. Majitel Hergetovy cihelny Nils Jebens totiž pochází ze Skandinávie, kde Monika Kristková vyrůstala a k níž má dosud vřelý vztah.

"Tatínek působil ve Finsku jako zástupce Škodovky a já jsem tam žila do svých dvanácti let. Cokoliv skandinávského je mi blízké, ať jde o design, životní styl či jídlo s vysokým podílem ryb. V Praze mi chybí právě příroda a moře," říká manažerka Equa bank, jež u mořských plodů zůstává i při výběru svého jídla.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.