Na billboardech hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše pro krajskou volební kampaň je slovo dálnice jedním z nejčastějších. Stejně tomu bylo i na jednání Babiše s ministrem dopravy Danem Ťokem. Babišův stranický kolega si odtud odnesl příslib miliard právě na stavbu a opravu dálnic.

Babiš přiznává, že voliči na stavbu nových silnic slyší, a peníze na ně považuje proto za jednu z nejvyšších priorit. Uvedl, že nechce, aby byl schválen dopravní projekt a nebyly na něj peníze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministr financí Andrej Babiš přidal svému stranickému kolegovi Danu Ťokovi pět miliard na nové dálnice.
  • Resort dopravy se tak stal jediný, který dostal vše, o co si řekl.
  • Tři miliardy půjdou ještě letos na zahájení deseti staveb, pro které vláda získala u Evropské komise výjimku z povolení EIA.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.