Často se stává, že největší události se odehrají jaksi ve stínu a jsou doceněny až s odstupem. Zatímco celý sportovní svět probíral olympijský závod na 100 metrů, který potřetí za sebou vyhrál Usain Bolt, zaběhl Jihoafričan Wayde van Niekerk neuvěřitelný světový rekord na 400 metrů.

Po sedmnácti letech vylepšil o 15 setin vteřiny čas Američana Michaela Johnsona, který se dosud považoval za nepřekonatelný. Zdá se, že v atletice je opět představitelné úplně všechno. Včetně toho, že někdo, například Caster Semenyová, překoná světový rekord Jarmily Kratochvílové na 800 metrů z roku 1983. Jak se říká, pokrok nezastavíš. Ať už "pokrok" ve sportu znamená cokoliv.

 

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru