Letní olympijské hry v brazilském Riu pochopitelně lákají pozornost médií z celého světa. Před novináři stojí úkol, aby jejich průběh a zákulisí popsali pokud možno z originálního úhlu. Místo přívalu kreativity se ale spíš začalo hledat nové dno žurnalistiky.

Momentálně nejhlouběji, alespoň podle rozzuřených reakcí na internetu, se do bahna zavrtal londýnský editor bulvárního serveru The Daily Beast. Svým článkem z minulého týdne nekandiduje v očích kolegů jen na bestii dne, ale možná celého roku.

Nico Hines se akreditoval do Ria jako olympijský zpravodaj. Skutečně odtamtud přinesl několik reportáží, a pak ho napadlo, že potřebuje velký příběh. Rozhodl se ověřit, jestli si sportovci dopřávají nevázaný sex a pařby plné alkoholu. Nebo jeho slovy: jestli olympiádu doprovázejí "bakchanálie", kterých by se mohl zúčastnit i "Pepa z Horní Dolní". Na ověření této teorie nepotřeboval žádnou propustku na tajný mejdan. Místo toho si do svého telefonu nainstaloval řadu populárních seznamek, které často slouží k hledání rychlého sexu.

Aplikace totiž fungují tak, že zobrazují uživatele stejného programu podle vzdálenosti, takže někdy čeká sex doslova za rohem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru