Místo okamžitého konce čeká posledního černouhelného těžaře v Česku, firmu OKD, až sedm let fungování. Jeho věřitelé až na jediného jednomyslně schválili řešení úpadku firmy reorganizací, ne konkurzem. Ten by znamenal zavření OKD, rozprodej majetku a téměř okamžité propouštění horníků.

Největší spokojenost byla vidět na odborářích. "Jsem rád, že můžu dát první signál zaměstnancům, že budou mít práci, že se celá situace uklidní, dál se bude těžit uhlí a dojde k postupnému řízenému útlumu," prohlásil předseda Sdružení hornických odborů Jaromír Pytlík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po třech měsících v úpadku dostal poslední těžař černého uhlí v Česku druhou šanci.
  • Věřitelům se ale peníze nevrátí.
  • Proti reorganizaci se vyslovil jediný věřitel, firma Indus Praha.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.