"Odmítám to jednání. To, že jsem spáchal trestný čin," prohlásil u soudu pro Prahu 10 bývalý trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička. Obžaloba tvrdí, že si vzal od podnikatele Palaščáka půl milionu korun jako odměnu za to, že nechá hrát v hokejové Slavii jeho syna, a peníze nepřiznal v účetnictví klubu. Případ je zamotaný: úplatek-neúplatek, sponzoring-nesponzoring, věděl-nevěděl…

Je možné, že se nakonec ukáže, že Růžička nic trestného neudělal, hájí se mimo jiné tím, že peníze nakonec vrátil. V každém případě kauza dokazuje, že se kolem mládežnického hokeje v Česku dějí podivuhodné věci. Jo, a ta částka tentokrát souhlasí.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru