Patrně to bude jedna z nejdůležitějších letošních návštěv v České republice, přestože potrvá jen pár hodin. Německá kancléřka, dnes zdaleka nejvýraznější evropská politička, přijede koncem srpna krátce do Prahy. Témata jsou nabíledni: situace kolem uprchlíků, zejména tváří v tvář nejistotě ohledně dohody EU s Tureckem o zastavení jejich přílivu, dále kvóty na přerozdělování běženců, jimž se Česko brání, přestože byly regulérně schváleny v rámci unie, a podobně.

Těžko předjímat, jestli z těch rozhovorů něco zásadního vyplyne, a pokud ano, jestli se to veřejnost hned dozví na tiskové konferenci. Těžko také předjímat, jakou ostudu případně zase ztropí zdejší prezident Miloš Zeman, jenž se svými nenávistnými řečmi na adresu lidí prchajících z války odsunul do okrajových mělčin evropské debaty, a proto jej žádná jakžtakž civilizovaná země už nezve na návštěvu. Ale když už bude Merkelová tady, nelze jej z protokolárních důvodů obejít. I on se s ní sejde.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru