V tichosti − bez zájmu světových médií a politiků − začala před pár týdny čínská vláda rozebírat buddhistické sídlo Larung Gar na východě Tibetu. Jedno z největších náboženských center současného Tibetu, kde žilo na pět tisíc mnichů a jeptišek, má postupně zmizet z povrchu země. Včerejší demonstrace v indické Dharmasale, která je centrem tibetské exilové vlády, měla světu připomenout, že devastace tibetské kultury čínskou vládou pokračuje. A že její systematická podoba nemůže nikoho nechat na pochybách, že jde o genocidu svého druhu. Kdo by si ale pro pár tisíc mnichů kdesi v Asii kazil dnes vztahy s velkou a bohatou Čínou, Českou republiku nevyjímaje…?

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru