Zdaleka nejvíce se prodávají byty velikosti 2+kk. Jejich podíl na celkovém počtu prodaných nových bytů v Praze už přesahuje 39 procent. Druhou nejžádanější velikostí je 3+kk s podílem 23,8 procenta. Spočítala to developerská společnost Trigema, jež data o bytech v novostavbách už několik let podrobně vyhodnocuje. Údaje se vztahují ke konci letošního června. Před rokem se dvoupokojových nových bytů prodalo v Praze necelých 37 procent.

Nakupují stále mladší lidé

"Developeři se snaží do projektů dávat více větších bytů. Jak se ale ukazuje, zájemci o byty stále dávají přednost hlavně 2+kk, pak 3+kk a s mírným odstupem 1+kk," komentuje mluvčí Trigemy Radek Polák. Menší byty vyhledávají mladé rodiny s jedním dítětem nebo svobodné páry. Přibývá také lidí, kteří si je kupují na investici. Důvodem jsou historicky nejnižší úrokové sazby hypoték. Díky nim dosáhnou na nové bydlení širší vrstvy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.