Pozice hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška před podzimními krajskými volbami je v ČSSD tak silná, že ji stěží může něco oslabit. Po pondělním večerním jednání krajského vedení strany je jasné, že Hašek "přežije" své mlžení ohledně toho, kdo měl na starosti některá jeho tisková vyjádření a jak to bylo s placením pochvalných článků o něm a kraji.

Vedení jihomoravské ČSSD Haška podpořilo, a jemu tak nic nebrání v tom, aby bojoval o obhajobu křesla prvního muže kraje. Včera také uplynula lhůta, kdy mohly strany ještě dělat změny na kandidátkách pro krajské volby. "Na naší kandidátní listině nebudeme dělat žádné změny," prohlásil po jednání předseda jihomoravské ČSSD Roman Hanák, který vidí za děním kolem Haška útoky politických konkurentů.

"Lžou jiní, nikoliv já," řekl novinářům Hašek po zasedání předsednictva. Jde podle něj o účelovou předvolební kampaň, jejímž cílem je Haška znevěrohodnit. Žádnou Proutníkovou Hašek podle svých slov nezná. "Nevím, kdo to je, nevím, jestli existuje," uvedl hejtman. Dotazy médií by podle něj měly směřovat k agentuře Profil, respektive k Mrencové.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.