Letním Brnem otřásá skandál srovnatelný svým rozměrem snad jen s jinými skandály v Brně. Na jihomoravského hejtmana Michala Haška prasklo, že jeho dlouholetá mluvčí vůbec neexistuje a místo ní komunikuje s novináři úplně jiná žena z Mariánských Lázní.

Bývalá skutečná mluvčí navíc médiím popsala, jak její virtuální kolegyně vykazovala a fakturovala krajskému úřadu práci, kterou reálně odvedl tiskový odbor hejtmanství.

A aby nadšené zprávy o Haškovi vůbec někdo vydával, platil prý úřad za jejich zveřejňování statisícové sumy serverům Parlamentní listy a Krajské listy.

Používání fiktivních identit není v regionu nic nového. Už skoro před 10 lety zvládla Barbora Škrlová během nechvalně proslulé kuřimské kauzy hrát dvě různé osoby. Asi je to součást tamního folkloru. Když děláte něco tak neskutečného, že se tají dech, prostě si vykouzlíte imaginární osobu. V Brně se vždy najde někdo, kdo celou konstrukci přikryje a dá vašim výmyslům dojem věrohodnosti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru