Tuzemská ekonomika zažívá poměrně úspěšné období. Statisticky. Úspěchu je částečně dosaženo pomocí vnějších zásahů (intervence ČNB, stále tekoucí fondy z EU, nízké ceny surovin), nicméně klíčovým faktorem je stále i vysoká kvalita lidí.

Pokud má být Česká republika dlouhodobě ekonomicky i společensky úspěšná, musí být atraktivní pro lidi, musí podporovat myšlení a podnikavost, vytvářet zdravé prostředí, a to jak ekologicky, tak i společensky, bezpečnostně a ekonomicky. Pro rozvoj lidí potřebujeme kvalitní učitele, schopné mnohem rychleji reagovat na vývoj kolem nás, být podporovateli růstu kreativních osobností. Potřebujeme, aby například učitelská profese byla atraktivní pro nadané studenty. Nelze spoléhat jenom na obětavé nadšence. Stejně tak je pro udržení atraktivity a dynamiky české společnosti důležité udržet schopné lidi ve zdravotnictví, které se během několika let může dostat do stavu kolapsu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru