Necelé čtyři měsíce před zahájením elektronické evidence tržeb stále není jasné, na koho nová povinnost spadne už v první vlně, která začíná 1. prosince. Ministerstvo financí teprve chystá seznam, kde jednotlivé kategorie sepíše.

Zákon sice říká, že EET se bude týkat poskytovatelů ubytovacích služeb, dále pak stravování a pohostinství. Teď se ale ukazuje, že do kategorie hotelů a restaurací spadnou i podnikatelé, kteří o své povinnosti zajistit si během následujících měsíců tablet nebo počítač se systémem elektronického odesílání stvrzenek nemají tušení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.