Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG) kupuje v Rumunsku životní pojišťovnu AXA Life. VIG, která v Česku působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny s Pojišťovny České spořitelny, o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Kupní smlouva o nabytí životní pojišťovny AXA Life byla podepsána 3. srpna 2016. Kupujícími jsou dvě dceřiné společnosti, VIG BCR Life a Omniasig. Akvizice se uskuteční za podmínky schválení lokálními úřady.

AXA Life v roce 2015 vybrala na pojistném přes 4,5 milionu eur (122 milionů korun), a to převážně v klasickém životním pojištění.

"Nárůst rumunského trhu životního pojištění činil loni 11 procent. Dceřiná společnost VIG BCR Life, druhý největší hráč na rumunském trhu životního pojištění s tržním podílem 14,4 procenta, v minulém roce taktéž výrazně rostla," uvedla předsedkyně představenstva VIG Elisabeth Stadlerová.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 společností ve 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru