Když dva dělají totéž, není to totéž. Fotografií Baracka Obamy se skleničkou v ruce najdete na webu zhruba tolik jako obrázků podobně vybaveného Miloše Zemana.

Ovšem zatímco u amerického prezidenta se jedná zpravidla o záznamy z formálních státních návštěv, jako například nyní, kdy dojednával se singapurským premiérem detaily transpacifické obchodní dohody, u vinných fotografií jeho českého protějšku nalezneme peprnější doprovodné texty. Týkají se především výroků typu "Kdo nekoštoval, dopadne jako Hitler" či zvolání "Smrt abstinentům a vegetariánům". Inu, pokud je ve víně pravda, je zrovna tahle pro Česko poměrně tvrdá. Ale co už. Jistě se dá přepít, že ano.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru