Říká se, že co vynalezli do tvých dvaceti let, je megacool a nelze bez toho žít. Co vynalezli mezi tvými dvaceti a třiceti lety je zajímavé, ale pozor na to. Co bylo vynalezeno po tvých čtyřiceti, je zaručeně od ďábla a je to každopádně pěkná pitomost, proti které je radno bojovat.

Prahu trápí segwaye, největší problém. S novým způsobem dopravy se daly dělat desítky jiných věcí než je zakazovat. Segwaye se daly přesunout z chodníku na silnici (kam patří), dal se omezit jejich počet (segwaye licencovat) nebo omezit počet lidí, kteří mohou být v jedné skupině jezdců. Mohl se požadovat jakýsi řidičský průkaz, který by za rychlou jízdu byl odjímán a odradil by nešikovné jezdce. Segwayisté mohli podléhat stejné regulaci jako cyklisté. Místo toho se prostě aplikuje ten nejtupější civilizační pohyb: zákaz. Díkybohu neuvažovali podobně naši předci, kdyby ano, nemáme dnes automobily, elektřinu a plno dalších věcí, které byrokraty kdysi jistě také štvaly, protože byly, ó hrůzo, nové.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru