Brněnská skupina DRFG Davida Rusňáka dotáhla do konce svou dosud největší investici. Za 210 milionů korun koupila kancelářskou budovu na lukrativní adrese na náměstí Svobody v centru Brna.

V domě s užitnou plochou přes dva tisíce metrů čtverečních je nyní v nájmu pobočka nadnárodní poradenské společnosti PwC nebo prodejna oděvní značky New Yorker. Roční výnos investice má dosáhnout necelých sedmi procent. U převážné většiny realitních investic přitom skupina počítá s více než osmi procenty, což značí, že v tomto případě musela slevit z obvyklých nároků.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ještě na začátku roku mělo realitní portfolio investiční skupiny DRFG hodnotu okolo 300 milionů korun. Nyní je to téměř trojnásobek.
  • Majitel skupiny David Rusňák plánuje další nákupy za stovky milionů. Mimo jiné i ve farmaceutickém a telekomunikačním byznysu.
  • Spolu s majetkem ale rychle roste i zadlužení skupiny, které je nyní už více než miliardové. Kromě bankovních úvěrů hradí Rusňák své akvizice i pomocí vlastních dluhopisů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru