Obavy z toho, že od září přijde do běžných škol velké množství dětí s postižením, se nepotvrdily. Celkově se ze základních škol praktických přesune do běžných základních škol jen 205 dětí v celém Česku. Nejvíc žáků přestoupí v Praze a Středočeském kraji, dohromady 150 dětí. V Jihočeském kraji se do běžných škol začlení čtyři děti, v Plzeňském žádné.

Přesuny podpořila novela školského zákona, která začíná platit od září. Díky ní dostanou všechny děti se speciálními vzdělávacími potřebami peníze například na asistenta pedagoga či speciální pomůcky v každé škole, nejen ve speciální nebo praktické, jako tomu bylo dosud. O změně školy svého potomka rozhodují rodiče.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.