Venku svítí slunce, ale potemnělý interiér je osvětlený jen tlumeně. Těžko tedy hádat, kolik je vlastně hodin. Restaurace Kogo v Havelské ulici uprostřed staré Prahy už léta slouží jako místo pro neformální setkávání politiků, byznysmenů a lobbistů. Svého času ji proslavila především ODS a Václav Klaus, který tu pořádal nejrůznější soukromé oslavy.

Těsně před polednem v Kogu panuje klid, skoro všechny stoly jsou prázdné. Přicházím jako první a obsluha mě vyzývá, ať si vyberu jakékoliv místo. Mířím tedy ke stolku u okna. Ale číšník mě zastavuje: "Sem určitě ne. Tenhle stůl má pan Šimáně a nikdo se k němu nesmí ani přiblížit!" Dobrá, usedám tedy pro jistotu na druhý konec podniku. Stále tady evidentně panují jistá pravidla.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.