Mít možnost prakticky kdekoliv zastavit a rozložit si svůj vlastní pohodlný pokoj je lákavá myšlenka, která dráždí cestovatele už desítky let. Možná od doby, kdy se poprvé představil Volkswagen Type 2, známý také jako Bus. Předchůdce dnešního Volkswagenu Multivan už v padesátých letech existoval také jako takzvaný Camper, tedy obytný vůz. Protože si ho zvlášť oblíbily "květinové děti" hippies, jejichž centrum bylo na západním pobřeží USA, vyrábí německá automobilka tento kempovací model pod názvem California. Teď je na trhu jeho nejnovější verze, kterou HN vyzkoušely.

Volkswagen California je vůbec nejprodávanějším obytným vozem v Evropě. Za část jeho úspěchu může bezesporu jeho kompaktní balení. Slovo "kompaktní" se sice na první pohled zdá být u pět metrů dlouhého a dva metry širokého vozu zvláštní, ale při srovnání s ostatními kempovacími auty dostává váhu. Většina z nich je podstatně větší. To na jednu stranu znamená, že nabízí víc životního prostoru, na druhou je ovšem nutné počítat s celou řadu kompromisů. Jde třeba o horší jízdní vlastnosti, omezenou rychlost nebo vyšší poplatky na dálnici. Stejně tak může být i omezen jejich vjezd do měst. Nic z toho se Californie netýká. Navenek jde jednoduše o běžnou dodávku, jejíž příslušnost k obytným vozům odhalí jen pár detailů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.