Kancelář vyměnila za portugalské pláže a stala se jedním z digitálních nomádů, kteří cestují a živí se prací přes internet. Pětadvacetiletá blogerka Veronika Šubrtová žije minimalisticky a kromě svých věcí se rozhodla zredukovat i odpad, který produkuje. Začala s nákupem potravin do znovupoužitelných obalů. Místo igelitových pytlíků ukládá pečivo či zeleninu do látkových sáčků, maso a sýry do plastových krabiček a sypké a tekuté potraviny do skleněných nádob.

Šubrtová patří mezi vyznavače filozofie zero waste neboli života bez odpadu. "Uvědomila jsem si, jak moc mě štve množství odpadu kolem nás. Rozčilovat se nad tím umí kde kdo, ale uklidit, či dokonce produkovat méně odpadu už málokdo. Přitom začít musíme u sebe," říká Šubrtová. O své zkušenosti s bezodpadovým životním stylem se dělí na blogu Weef's World.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.