Snižovat množství odpadu ukládaného na skládky se lidé snaží z různých důvodů, v blízké budoucnosti by se to mělo vyplácet i ekonomicky. Cena za odpad uložený na skládky totiž poroste. Přinášíme několik rad, které se správným a efektivním tříděním pomohou.

Zjistěte si informace ve své obci

Prvním krokem ke správnému třídění odpadu v domácnostech je získání potřebných informací. "Každá domácnost by měla vědět, jaký je systém třídění odpadu v její obci," konstatuje Tomáš Sabovčik, manažer české firmy Smolo, která se zabývá odpadovým hospodářstvím v Moravskoslezském kraji. Města nebo obce zavádějí třídění jednotlivých odpadů postupně, někde se zatím třídí jen základní odpady, jinde mají i kontejnery na bioodpad, elektroodpad či speciální nádoby na textil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V každém městě už jsou vedle popelnic na směsný odpad i speciální nádoby na papír, plasty a sklo.
  • Častou chybou bývá, že lidé mezi sklo vyhazují porcelán a keramiku.
  • V zástavbě rodinných domů a v menších bytových domech se v posledních letech poměrně živě rozvíjí i třídění bioodpadů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.