Státní rozpočet skončil v červenci v rekordním přebytku 75,6 miliardy korun. Přestože česká ekonomika roste tříprocentním tempem, ministr financí Andrej Babiš tvrdí, že se o zmíněný výsledek zasloužil zejména efektivnější výběr daní. Po prosincovém spuštění elektronické evidence tržeb podnikatelů má přitom podle Babiše začít do státní poklady přibývat ještě více peněz.

HN: Ještě před měsícem jste uvažoval o tom, že elektronickou evidenci tržeb (EET) odložíte. Proč jste se nakonec rozhodl spustit projekt už 1. prosince?

O měsíční odklad nás požádala Hospodářská komora. Probral jsem to s kolegy a není důvod, abychom EET zdržovali. Pracovali jsme na tom dlouho. Je to náš klíčový projekt, který má narovnat podnikatelské prostředí. Vím, že prosinec není ideální, na druhé straně jsme se domluvili na přechodném období, ve kterém bude finanční správa shovívavá.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.