Do jámy lvové vstoupil majitel Šenku na Rajské Jiří Šimek, když hned dvakrát kývl na to, že natočí rozhovorové video na téma elektronické evidence tržeb. Pak se ale nestačil divit, co může vzniknout, když se řadový podnikatel dá do služeb politické propagandy.

Jako první ho oslovil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. V několikaminutovém spotu se Šimek o nové daňové povinnosti, která začne platit od 1. prosince, vyjadřoval kriticky a poukazoval na trable, které hospodské čekají. Po zveřejnění natočeného rozhovoru se Šimkovi ozvali lidé z ministerstva financí s tím, že ministr Andrej Babiš má zájem se Šimkem natočit stejné video. To, co po sestřihu vzniklo, majitele Šenku nemile překvapilo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.