"Snažila jsem se nebrat v úvahu, zda jednám s mužem, či ženou, a věřila, že sféra technologií je genderově neutrální, ale jsem přesvědčena, že informování médií je v tomto ohledu zaujaté," postěžovala si Marissa Mayerová na to, jak se píše o jejím působení v internetové legendě Yahoo. Její výpad proti médiím je překvapivý, dlouho si pozici mediální hvězdy užívala a neváhala třeba pózovat na titulní straně módního magazínu Vogue.

Sama za sebe pak mluví skutečnost, že se do tématu údajné genderové zaujatosti, která "poškozuje ženské vůdkyně" třeba i tím, že se píše o kalhotovém kostýmu Hillary Clintonové, pustila během rozhovoru s Financial Times. Ten přitom měl být především o transakci znamenající konec nezávislosti "jejího" Yahoo. Prodej jádra byznysu firmy, od níž dlouhé roky čerpal víc než jen inspiraci i český Seznam, vynese necelých pět miliard dolarů, což Mayerová vydává za úspěch. Z pohledu investorů však celková bilance oslnivá není − a silně zaostává za očekáváními, s nimiž dnes jedenačtyřicetiletá manažerka do Yahoo přišla.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru