Pracovní bianco šek ukrajinským zájemcům o práci v Česku vymohli na vládě čeští zaměstnavatelé. Slibuje udělení pracovní karty bez zdlouhavého prověřování. Ročně sem tak chtějí firmy nalákat až pět tisíc ukrajinských dělníků. Zatímco zaměstnavatelé dosáhli svého, odbory otevřeně mluví o konfliktu.

Nový režim zajistí Ukrajincům rychlejší přijímání a vyřizování jejich žádostí o zaměstnanecké karty na generálním konzulátě ve Lvově. V praxi to bude znamenat, že zájemci o povolení už nebudou muset žádat prostřednictvím systému Visapoint, který je na Ukrajině přetížený a jen samotné přihlášení do něj mnohdy trvá několik měsíců. Zároveň česká strana počítá s personálním posílením konzulátu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.