Na jaře už to byl takřka rituál. Co víkend, to skandál. České fotbalové lize nedominovaly krásné góly, ale kauzy rozhodčích a jejich mnohdy bizarních verdiktů. Vrcholem pak byl duel Příbram−Slavia, který dva sudí doslova v přímém přenosu odřídili zcela namol.

Polský expert Michal Listkiewicz přišel, aby jako nový předseda komise rozhodčích tohle všechno změnil. A hlavně aby českou ligu, jejíž nový ročník startuje právě v pátek, zbavil spekulací, že se zmíněné chyby nerodí náhodou, ale proto, že v zákulisí kdosi tahá za nitky. Není divu, že Listkiewicze nevítají všichni s otevřenou náručí.

HN: Když se hlasovalo o vašem jmenování či o složení vaší komise, vyjádřila se značná část vedení fotbalové asociace proti vám. To asi nebylo příjemné zjištění?

Výsledky těch hlasování jsem viděl v médiích. Ať už ale skončila poměrem 7 : 5 nebo 7 : 6, návrh na složení naší komise vyhrál, tím pádem je komise ustanovena a může pracovat. A že to bylo těsné, to je pro mě jen další motivace. Takový je fotbal! Podívejte se na tým Portugalska, jak na nedávném turnaji Euro postupoval mnohdy těsně, po penaltách a prodlouženích. Ale nakonec turnaj vyhrál. A stejně tak chci i já právě ty členy výkonného výboru, kteří nás nyní nepodpořili, výsledky naší práce přesvědčit, aby za námi brzy stáli i oni.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.