Projekt na železniční spojení senegalského naleziště fosfátů s přístavem v Dakaru by mohlo dostat na starost mimo Číňanů i konsorcium firem z Česka a Slovenska. Senegalský státní sekretář pro železnice Abdou ndene Sall ve středu se skupinou českých a slovenských společností podepsal memorandum. Jejich část projektu má hodnotu zhruba půl miliardy eur, tedy 13,5 miliardy korun.

"V září už by se mělo pracovat na první studii. Jde o železniční úsek mezi nalezištěm ve městě Semme a městem Tramba," říká Iba Gaye, Senegalec, který v Česku studoval, žije a dohodu pomáhal dojednat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.