V České republice se zpřísňují protiteroristická opatření. Takové jsou závěry po středečním jednání vlády. Opatření jsou součástí plánu ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), jak lépe chránit Čechy před teroristickými útoky, které ve středu vláda projednala. Policie nakoupí kvůli teroristickým útokům v Evropě mobilní bezpečnostní rámy, které budou kontrolovat návštěvníky kulturních akcí. Zároveň budou policisté pomáhat pořadatelům festivalů či koncertů, ale i majitelům supermarketů s výcvikem jejich ochranek.

"Majitelé nemají se zabezpečením veřejně přístupných míst a ochranou proti specifickému druhu terorismu zkušenosti," vysvětluje mluvčí ministerstva Lucie Nováková, proč jim bude od srpna pomáhat policie.

Podle Chovance se už podobným způsobem spolupracuje s majiteli fotbalových klubů. "Policie bude muset převzít větší míru zodpovědnosti i za některé kulturní akce, ačkoli jsou soukromé," uvedl Chovanec s tím, že kvůli tomu zřizuje na ministerstvu speciální tým. Policisté zároveň začnou posilovat ochranu hranic s Rakouskem a Německem. "Chceme monitorovat, co se na té hranici děje. Může dojít k vyhoštění neúspěšných žadatelů z Německa a je vážná obava, že by se mohli pokusit překročit nelegálně hranice do okolních zemí," dodal ministr.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.