Přestože je současná vláda co do počtu schválených zákonů jednou z těch produktivnějších, nedaří se jejím ministrům dohoda na všem, co naslibovali voličům v programovém prohlášení. Kvůli hádkám s koaličními partnery z hnutí ANO jsou v ohrožení tři důležité zákony, které chtěla prosadit sociální demokracie.

Zásadní problém je se zákonem o sociálním bydlení, v němž se angažují dva sociální demokrati − ministryně práce Michaela Marksová a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier. Podle jejich plánu by měly mít obce včetně těch malých povinnost nabízet byty pro chudé. Jenže přípravy zákona se dlouhé měsíce protahovaly a nejnověji je zdržel vleklý spor s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou z konkurenčního hnutí ANO.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.