Nominační sjezd demokratů ve Filadelfii, na němž se Hillary Clintonová stává oficiální kandidátkou na prezidentku, probíhá ve dvojím stínu. Tím prvním jsou nejnovější průzkumy, v nichž už potvrzený republikánský kandidát Donald Trump poprvé Clintonovou předběhl. Druhým stínem jsou e-maily, jež pronikly na veřejnost a v nichž se vedení Demokratické strany dohaduje, jak zničit soupeře Clintonové Bernieho Sanderse.

Druhý stín je silnější a nebezpečnější, protože rozčilené voliče ve sjezdové hale a mimo ni nedokázal uklidnit ani Sandersův projev, v němž vyzval ke sjednocení podpory pro Clintonovou.

Největším nepřítelem demokratů nemusí být ani tak Donald Trump, jako sama Demokratická strana, v níž je až příliš mnoho lidí, kterým Hillary Clintonová z minulosti leží v žaludku.

Všechno se to děje vzdor podezření, že stopy zveřejnění e-mailů vedou k ruským zdrojům, které mají zájem na zvolení Trumpa. Když demokraty nedokáže spojit ani jeden (Trump), ani druhý (invazivní Rusko) společný nepřítel, který zřejmě vrtí jejich vůlí, nedokáže to už nikdo. Dokonce ani manželka prezidenta Michelle Obamová, která ve Filadelfii přednesla projev přemýšlivé emotivní přesvědčivosti, který by jí mohla závidět ryze reprezentativní Melania Trumpová i demokratická kandidátka Hillary Clintonová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru