Moskevská radnice si nechala vyvinout mobilní aplikaci, od které si slibuje, že lov pokémonů v ruské metropoli nahradí pátráním po historických postavách. Úspěšný hráč si tak bude moci udělat "selfie" s prvním kosmonautem Jurijem Gagarinem, s cary Ivanem Hrozným či Petrem Velikým nebo s francouzským císařem Napoleonem Bonapartem.

"Do konce srpna se v prodeji objeví vylepšená aplikace Poznej Moskvu, s jejíž pomocí bude možné si udělat snímek s kultovní historickou postavou," slibuje radnice podle agentury Interfax.

Kromě kosmonautů a carů bude možné "lovit" i básníky, hudebníky či vědce, například Alexandra Puškina, Pjotra Iljiče Čajkovského, Michaila Lomonosova, samozřejmě ve
virtuální podobě a za pomoci souřadnic, historických adres či kompasu.

"Aplikace má za úkol pomocí módní technologie upozornit na bohaté kulturní dědictví a dá také další důvod k toulkám Moskvou," slibuje si radnice. Nový projekt se opírá o stávající turistický portál, který zahrnuje údaje o 1300 stavbách, 114 památnících, 40 muzeích, 162 zákoutích a 196 historických osobnostech a nabízí 57 různých tematických vycházek po ruském hlavním městě.

Hra Pokémon GO se odehrává ve virtuálním světě, ale prostřednictvím mobilních telefonů navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky.

Je založená na principu takzvané rozšířené reality, v jejímž rámci je skutečný svět prostřednictvím mobilního telefonu doplněn o virtuální prvky.

Populární hra Pokémon GO dorazila do Ruska, ačkoli se v zemi ještě legálně neprodává.

Nicméně již přiměla pravoslavnou církev, aby varovala věřící před ztrátou zdravého rozumu a chorobnou závislostí. Před hrou varoval Rusy i hlavní cenzurní úřad. "Buďte bdělí, občas vzhlédněte od svých telefonů a informujte své blízké o místě, kde se nacházíte," doporučil Roskomnadzor.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru