Série útoků v západní Evropě v posledních týdnech přitáhla pozornost k fenoménu takzvaných osamělých vlků, tedy politicky motivovaných jedinců, kteří útočí sami a bez jasného spojení s nějakou organizací. Pozornost o to větší, že podle odborníků mají mnoho společného s "normálními" masovými vrahy.

Osamělým vlkem byl zřejmě atentátník z francouzské Nice, který zabil přes 80 lidí nákladním automobilem, mladý Afghánec, který pobodal několik osob ve vlaku u německého Würzburgu, i syrský neúspěšný žadatel o azyl, který se v neděli vyhodil do povětří v bavorském Ansbachu a před činem se na videu přihlásil k ideologii radikálních islamistů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Evropě i v USA přibývá osamělých vlků, teroristů útočících bez kompliců.
  • Je těžké jejich útokům předejít, i když o svém záměru většinou dávají dopředu vědět.
  • Více než u členů teroristických organizací jde o nespolečenské a duševně nemocné jedince, roli hrají i údajné křivdy, jež teroristovi způsobí okolí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.