Pistole, se kterou osmnáctiletý střelec v pátek v Mnichově zabil devět lidí, pocházela nejspíše ze Slovenska.

I když slovenské ministerstvo vnitra stále čeká na oficiální potvrzení této informace, němečtí vyšetřovatelé médiím řekli, že zbraň měla označení ze Slovenska z roku 2014.

Jde tedy nejméně o třetí zbraň původem ze Slovenska použitou pro útoky v Evropě. Už dříve "slovenské" zbraně použili útočníci v Paříži loni v lednu nebo ve vlaku z Amsterdamu do Paříže loni v srpnu.

Slovensko mělo ještě donedávna benevolentní zákony pro znehodnocování zbraní a prodej takzvaných expanzních zbraní. Jde o zbraně buď upravené tak, že z nich nelze střílet ostré náboje a vychází z nich jen zvuk, nebo jsou jako makety už přímo vyrobené. Předělat je na plně funkční zabíjecí stroj však není podle odborníků vůbec složité.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.