Ve stínu borovice Národního parku Podyjí sedí na kempové židličce studentka a pečlivě si dělá čárky do sešitu. Musí zaznamenat každého turistu, který se přijde podívat ze skalnaté vyhlídky na řeku Dyji. Správci národního parku chtějí detailní přehled o návštěvnosti, aby vyhodnocovali její vliv na přírodu.

Starou metodu "papír-tužka" a partu brigádníků využili i přesto, že už několik let sčítají turisty i elektronicky: pomocí čidel, která reagují na změnu teploty o jeden stupeň Celsia, a okamžitě tak odhalí procházející tělo. "Musíme však kontrolovat, jak čidla fungují, a kalibrovat je. Odstranit ze statistik jejich přirozenou chybovost," vysvětluje David Grossmann, mluvčí Národního parku Podyjí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.