Simona Sokolová, členka představenstva skupiny Agrofert, si párkrát posteskla, že jí předchozí šéfové nedali moc a nenechali ji ve firmách vyrůst.

Poslední šéf − Andrej Babiš − jí ale splnil obojí. A k tomu ji nechal zbohatnout na vlastním nápadu.

Manažerka opakovaně oceňovaná v anketě HN Top ženy Česka, která je ve skupině Agrofert zodpovědná za mlékárny, mražené pečivo, drůbežárny i distribuci potravin, se nyní stala po Babišovi druhým nejbohatším člověkem v Agrofertu.

Je to díky tomu, že nyní Babišovi prodala část firmy Profrost, kterou z jeho pověření vybudovala. Sokolová spolu se dvěma společníky měla v Profrostu pětinový podíl, zbytek ovládal Agrofert.

13 miliard

Roční obrat firem, které v Agrofertu vede Simona Sokolová, je přibližně 13 miliard korun.

Firma na zamrazené pečivo už je nyní zcela v rukou Agrofertu.

Transakce je zanesena v obchodním rejstříku, Sokolová i Agrofert ji odmítly komentovat.

Obě strany nechtějí říct ani to, kolik Agrofert za pětinový podíl zaplatil. Podle výpočtů, kterými se obvykle společnosti oceňují, se hodnota celé firmy pohybuje minimálně ve stovkách milionů korun. Profrost je úspěšná firma, která předloni po zdanění vydělala 100 milionů korun a její byznys roste.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru