Nedávný výrok poslankyně Pavlíny Nytrové (ČSSD), že cílem homosexuálů je prosadit si zákonné právo na znásilňování dětí, vyvolal svého druhu senzaci. Slova dosud málo známé poslankyně jsou sice v rozporu s odbornými poznatky, ale odhalila, že část členské základny sociálních demokratů agendu homosexuální menšiny vidí po svém. Vedení ČSSD tento pohled ústy předsedy strany Bohuslava Sobotky odmítlo s tím, že "šíření netolerance a nenávisti vůči sexuálním minoritám je v rozporu s hodnotami a programem sociální demokracie".

Předseda také vyzval poslankyni, aby se za urážlivé výroky dotčeným omluvila.

Pavlína Nytrová to však odmítla s tím, že nemůže zklamat spousty lidí, kteří jí za její názor vyjadřují vděčnou podporu.

A sociální demokraté teď řeší, co s tím. Co ještě lze brát jako právo na svobodný názor, a co už je nepřijatelné tmářství, jehož nositele je nutné vyloučit ze strany.

Komplexní bytosti

Poslanecké funkce strana Pavlínu Nytrovou zbavit nemůže, protože mandát nedává partaj, ale voliči. Mezi možnostmi, kterými ČSSD disponuje, je vyhazov z poslaneckého klubu, vyloučení ze strany nebo zákaz zařazení jejího jména na jakoukoli kandidátku ČSSD v budoucnosti.

"Vrátíme se k tomu po prázdninách," sděluje místopředsedkyně klubu poslanců za ČSSD Dana Váhalová.

I obalka R30 oprava2V novém Respektu dále najdete :

Kam se řítí svět?

Co s muslimy a co se sebou

Jak změnil YouTube život jedné rodiny

Divocí koně, zubři a pratuři v české krajině

Rozhovor s poslankyní za ANO Kristýnou Zelienkovou

V článku se dále dozvíte

  • Slova donedávna neznámé poslankyně ČSSD Pavlíny Nytrové o homosexuálech a znásilňování vrazila klín mezi sociální demokraty.
  • Předseda strany Bohuslav Sobotka výrok poslankyně odsoudil a požadoval omluvu, ta to však odmítla s tím, že řada jejích voličů její názory sdílí.
  • "Už teď chodí spousta e-mailů od členů, že pokud bude ve straně ona, odejdou z ní oni," říká v novém čísle týdeníku Respekt šéf frýdecko-místecké ČSSD Michal Pobucký.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
reklama