Obyvatelé bytů jednoho z družstevních domů v Praze 8 si loni schválili nové stanovy. V upravených podmínkách užívání bytů například stálo, že se v nich nesmí pracovat, že chov jakéhokoliv domácího mazlíčka musí odsouhlasit představenstvo spolku a že na jeho výzvu by před něj musel povinně předstoupit kterýkoliv ze členů družstva. To se části podílníků nelíbilo, jelikož ale byli v menšině, vedení družstva jejich protesty nevzalo v potaz.

Nespokojení členové se ale nevzdali a obrátili se na soud. A před nedávnem dosáhli prvního úspěchu, pražský městský soud jim dal za pravdu, že stanovy nelze měnit bez souhlasu všech podílníků, a platnost dokumentu zrušil.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.