Inovativní aplikace eAuditor, kterou může využít každý uživatel kancelářského balíčku Office 365 nebo Office 2013 a novějších verzí od společnosti Microsoft, umožňuje jednoduše prověřit firmu bez zdlouhavého vyhledávání v jednotlivých rejstřících. Stačí zadat nebo označit ve Wordu, Excelu či PowerPointu IČ a eAuditor už se o zbytek postará sám – podnikatele prověří v Administrativním registru ekonomických subjektů, v Insolvenčním rejstříku a v Registru plátců DPH.

„Aplikace eAuditor je tu skutečně pro každého dokáže totiž zjistit podle IČ například sídlo, předmět podnikání, právní formu či údaje o statutárních orgánech společnosti, v Insolvenčním rejstříku ověří, zda proti danému subjektu nebylo zahájeno insolvenční řízení. Z Registru plátců DPH se uživatel dozví například DIČ, čísla účtů a především informaci, zda jde o spolehlivého plátce. Uživatel tak dopředu získá balíček informací, které slouží k minimalizaci rizik při obchodování a které by musel jinak pracně dohledávat. V praktické rovině to pak znamená, že se například rozhodne s daným subjektem či osobou neobchodovat,“ říká Miroslav Wolf, specialista na eGovernment společnosti Gordic.

Gordic

Díky těmto údajům budou mít všichni živnostníci i obyčejní lidé jistotu, že obchodují se skutečně spolehlivou firmou. Aplikace však může být užitečnou pomůckou a výrazným usnadněním práce i pro úřady či magistráty.

 

Související