Proslov jejího manžela se blížil do finále a atmosféra ve sportovní hale Quicken Loans Arena v Clevelandu nepříjemně houstla. Tu a tam zazněl výkřik, ozývalo se bučení. A pak to přišlo. Stovky příznivců Donalda Trumpa začaly nahněvaně skandovat: "Goldman Sachs! Goldman Sachs! Goldman Sachs!" Heidi Cruzová, zaměstnankyně slavné investiční banky, víc slyšet nepotřebovala, zvedla se a za doprovodu ochranky opustila shromáždění, na němž si američtí republikáni oficiálně zvolili Trumpa za svého prezidentského kandidáta.

Její muž, texaský senátor Ted Cruz, na pódiu sice cupoval nápady demokratky Hillary Clintonové a politiku Baracka Obamy, jenže odmítl výslovně podpořit Trumpa. A proto se proti němu a jeho blízkým otočil hněv miliardářových fanoušků, jichž byla na konventu většina. "Nezůstávejte v listopadu doma, zvedněte se, promluvte, volte podle svého svědomí," vyzýval Cruz a všude kolem sílil nespokojený hlahol. Tím, že se odmítl jednoznačně postavit na Trumpovu stranu, dal pětačtyřicetiletý jižan zapomenout na zbožná přání vlivných republikánů, že se v Clevelandu podaří sjednotit rozhádanou a Trumpovým úspěchem rozpolcenou stranu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.