Ruští atleti definitivně přišli o šanci bojovat o olympijské medaile. Mezinárodní arbitráž potvrdila rozhodnutí Světové atletické federace, která Rusko z her vyloučila kvůli státem podporovanému dopingu. Na jednu stranu rozhodnutí vyvolává rozpaky. Aplikace principu kolektivní viny, nad kterou se rozhořčuje například ruský ministr sportu Mutko, je vždy na pováženou. Jak k tomu přijdou ti Rusové, kteří eventuálně byli "čistí"? Na druhou stranu se ale proti masivnímu organizovanému dopingu těžko dá bojovat jinak než nasazením mimořádných prostředků. Před nesnadným rozhodnutím teď stojí Mezinárodní olympijský výbor, který bude v neděli rozhodovat, zda vyloučí z her celou ruskou výpravu.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru