To ráno se na železničním přejezdu poblíž nádraží ve Studénce stalo neštěstí, které místní už dlouho předpovídali. 22. července 2015 v 7 hodin a 41 minut vjel na koleje polský kamion Scania, stejně jako mnohé před ním ho neodradila ani blikající červená světla. Za čtyři vteřiny už soupravu na kolejích uvěznily sklopené závory a za dalších 21 se ve směru od Ostravy přiřítilo téměř 160kilometrovou rychlostí pendolino. Výsledkem srážky byli tři mrtví, 20 zraněných, škoda 160 milionů korun.

Jedna z nejtragičtějších železničních nehod v Česku poukázala na nebezpečnost železničních přejezdů na hlavních tratích a potřebu jejich dokonalejšího zabezpečení. Přesně po roce od nehody ale rizikový přejezd ve Studénce zůstává beze změn.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.